Ekibimizle Tanışın

Muammer Keskin

Şişli Belediye Başkanı

1954 yılında Ardahan’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ardahan’da tamamladı. Üniversite eğitimi için İstanbul’a gelerek Atatürk Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Bölümü’nden mezun oldu. Askerlik görevinin ardından 3 yıl öğretmenlik de yaptı.

Belediyeciliği ustalardan öğrendi. Belediyecilik deneyimini İstanbul Belediyesi’nde çalışarak kazandı. Fahri Atabay’ın Belediye Başkanlığı döneminde, 1972 yılında Fen İşleri Müdürlüğü’nde göreve başladı. 1974-1978 yılları arasında, efsanevi İstanbul Belediye Başkanı Ahmet İsvan’la birlikte, çalışmalarını İstanbul Yakası Asfalt Şubesi’nde sürdürdü.

Sonraki iki yılda ise, diğer bir başka efsanevi CHP’li Belediye Başkanı Aytekin Kotil’e bağlı olarak Şişli Şube Müdürü sıfatıyla hizmet verdi. 35 Yıllık CHP Emekçisi. Siyasi hayatı boyunca sosyal demokrasinin iktidar olması için emek verdi. İlçe Başkanlığı yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında pek çok kademede görev aldı. 1985 yılında Mali Müşavirler Birliği Derneği kuruluşunda aktif rol oynadı. 1990’lı yıllarda Sosyal Demokrat Değişim Dergisi’nin yayımlanmasına katkıda bulundu. 1998-2006 yılları arasında İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu. Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) Genel Sekreterliği görevinden, aday adaylığı nedeniyle etik anlayışı gereği istifa etti.2016 referandumu Hayır Meclisleri ve 24 Haziran seçiminde ‘Seçim Süreci Meclisleri’nde yer aldı. Şişli Demokrasi Meclisi, Özgür Şişli ve Özgür İstanbul Platformu gibi birçok sivil toplum platformunda aktif olarak çalıştı. Türk Onkoloji Vakfı Genel İdare Kurulu Üyesi olarak sivil topluma hizmet vermeye devam ediyor. Hülya Keskin ile evli olup, Derya ve Volkan adlarında iki çocuğu var. Derya ve Haluk Baran Demirel’in biricik oğlu Demir’in de dedesi.

Özcan Biçer

Kenthaş Yönetim Kurulu Başkanı

KENTHAŞ Yönetim Kurulu Başkanı, 1971 Erzincan doğumlu. 1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünü bitiren Biçer, Yüksek Lisans eğitimini YTÜ de, Kentsel Yenileme temasıyla Tarihi yarımada da tamamladı. İlke Planlama’yı kurarak bölge planlama, kent planlama, kentsel yenileme, kentsel dönüşüm ve kentsel tasarım konularında çalışmaya devam etti. Bu çalışmaları sırasında şeffaflık, katılım ve teknoloji odaklı yaklaşımlar geliştirerek kentsel plan ve projelere farklı bir soluk getirmeye özen gösterdi. İstanbul’daki sorunlara dikkat çekmek ve kamuoyu ile birlikte kente sahip çıkabilmek adına, Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi’nde 10 sene yönetim kurulu üyeliği ve 2.başkanlık görevlerini yerine getirdi. İngilizce bilen Özcan Biçer, evli ve 5 çocuk babasıdır.

Feyza Tolga Burak

Mekansal Planlama Uzmanı

1984 yılında Muğla’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Muğla’da tamamladı. 2007 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2010 yılında, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, Kentsel Koruma ve Yenileme Yüksek Lisans Programı’ndan “Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunmasında Turizm Odaklı Stratejik Plan Çalışmalarına Yön Verecek İlkeler: Bodrum Yarımadası” tez çalışması ile mezun oldu. 

14 yıl özel sektörde şehir plancısı olarak; 1/5000 ve 1/1000 ölçekli plan çalışmalarında, kentsel tasarım ve kentsel dönüşüm projelerinde yer aldı ve danışmanlık hizmeti verdi. 2021 yılının Eylül ayından itibaren Kenthaş Kent Hizmetleri A.Ş.’de mekânsal planlama uzmanı olarak çalışmaktadır.

Süleyman Yılmaz

Akıllı Kent Programı Koordinatörü

Süleyman Yılmaz 1991 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında ve Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden 2023 yılında mezun oldu. Şu an Geomatik Mühendisliği anabilim dalında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Özel sektörde 360° panoramik mobil haritalama projeleri, web tabanlı ve mobil coğrafi bilgi sistemleri uygulama projelerinde mühendis ve proje yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu an Şişli Belediyesi iştirakı Kenthaş Kent Hizmetleri A.Ş'de CBS sorumlusu olarak çalışmakta ve Akıllı Kent Programı koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir.

Zozan Üçdağ

Şehir Plancısı

Zozan Üçdağ, 2016 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde lisans derecesini; 2023 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Bölge Planlama programında yüksek lisans derecesini tamamladı. Lisans öğrenimini tamamladıktan sonra 2016-2018 yılları arasında Maltepe Belediyesi iş birliğinde yürütülen ‘’Maltepe Toplumsal Tarih Projesi’’nde araştırma asistanlığı yaptı. Bu projenin akabinde İstanbul'da ‘’Yaşlı Nüfusun COVID 19 Deneyiminin Analizi ve Yaşlılar İçin Bir Toplumsal Dayanıklılık Ölçütünün Geliştirilmesi’’ isimli TÜBİTAK ve ‘’Yükseköğrenimde Yönetsel Kadrolarda Cinsiyet Eşitsizliği’' adlı Avrupa Birliği projelerinde araştırma asistanlığı göreviyle çalıştı. 2021 yılının temmuz ayından itibaren Kenthaş Kent Hizmetleri A.Ş.’de şehir plancısı olarak çalışmaktadır.

Şişli Kentsel Dönüşüm'ün Şişli'lere kurum olarak faydaları nelerdir?

Kenthaş

projelendirme, uzlaşı yönetimi, finans yönetimi, hukuki süreçlerin yönetimi, yapım-taahüt yönetimi süreçlerini yönetmehizmeti vermektedir.

Kenthaş

Arsa malikleri adına, projenin zamanında bitirilmesini yapımcıdan bağımsız olarak garanti etmektedir.

Rolümüz

Şişli Kentsel Dönüşüm yüklendiği misyon gereği projelendirme, uzlaşı yönetimi, finans yönetimi, hukuki süreçlerin yönetimi, yapım-taahhüt yönetimi aşamaların her birinde güven esaslı, resmi, kurumsal ve şeffaf bir süreç yönetimi ile Şişli’de bulunan komşulara kar amacı gütmeksizin müşavirlik/danışmanlık hizmeti vermektedir.

Misyonumuz

Şişli Kentsel Dönüşüm , yüklendiği misyon gereği Kentsel Dayanıklılık Programı doğrultusunda Şişli’de olabildiğince karbon ayak izini azaltmak amacıyla minimum maliyette 2000 öncesi yapılan 18.569 adet yapının yenilenerek veya güçlendirilerek Şişli yapı dayanıklılığını teknik, hukuki ve finansal bir güvenceyle sağlamayı hedeflemektedir. müşavirlik/danışmanlık hizmeti vermektedir.

Son Haberler